uk

English version

 

INFORMATII

Informatii generale

Contact

PERSONAL

Personal didactic si de cercetare

Personal tehnic

ADMITERE

Admitere licenta

Admitere master

Admitere doctorat

PLANURI DE INVATAMANT

Planuri de invatamant

Arhiva planuri

ORAR

Orar

FINALIZARE STUDII

Diplome si dizertatii

Arhiva finalizare studii 2009-2014

 

RAPOARTE DE CERCETARE

Rapoarte de cercetare

PLATFORME DE CERCETARE

(acreditate intern in 2010)

Centrul de Cercetare in Tehnologii Multimedia si Telecomunicatii

logo_CTMTc

LABORATOARE DE CERCETARE

(acreditate intern in 2010)

Laboratorul de Cercetare pentru Sisteme si Aplicatii Multimedia

logo_ctmed

Laboratorul de Cercetare pentru Prelucrare si Analiza Inteligenta si Multimodala a Imaginilor si Semnalului Vocal

 

 

Laboratorul de Cercetare pentru Comunicatii Unificate in Retele de Telecomunicatii

logo_UCLabs

 

Laboratorul de Cercetare pentru Transmisiuni Digitale si Sisteme de Comunicatii

Logo_DTL

Laboratorul de Cercetare pentru Comunicatii Wireless si Celulare

CWL_logo_2.png

Laboratorul de Cercetare Interdisciplinar - Sisteme Adaptive

logo_ASL

ALTE STRUCTURI DE CERCETARE

Laboratorul de Prelucrari de Voce

 

Centrul de Cercetare pentru Prelucrarea şi Securitatea Datelor (CCPSD)

data_processing

Laboratorul de Software in Electronica si Telecomunicatii

 

Laboratorul de Analiza, sinteza si recunoasterea vorbirii

 

ACADEMIE LOCALA CISCO

Cisco-Electronica si Telecomunicatii

logo_cisco

TELEFOANE

Lista de telefoane

ADRESE WEB

Universitatea Tehnica Cluj-Napoca

Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei

EVENIMENTE

Evenimente

Anunturi departament

 

image003

 

sigla image014



Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca, Departamentul Comunicatii, Strada George Baritiu 26-28, Cam.364, 400027 Cluj-Napoca, Romania, Tel: +40-264-401226, Fax: +40-264-401916, http://www.com.utcluj.ro

 

PERSONAL DIDACTIC SI DE CERCETARE

 

 

Colectiv

Teoria informatiei si codarii,

Decizie si estimare,

Tehnici de secretizare,

Sisteme de comunicatii mobile

data_processing

Tel: +40-264-401265, +40-264-401564,

+40-264-401565, +40-264-401570

Fax:+40-264-401575

Prof.dr.ing. Monica BORDA

Monica.Borda@com.utcluj.ro

Prof.dr.ing. Romulus TEREBES

Romulus.Terebes@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Raul MALUTAN

Raul.Malutan@com.utcluj.ro

As.dr.ing. Mihaela CISLARIU

Mihaela.Cislariu@com.utcluj.ro

As.drd.ing. Ioana ILEA

Ioana.Ilea@com.utcluj.ro

Drd.ing. Roxana CORDA

 

Drd.ing. Alexandru COSTIUG

 

 

Colectiv

Televiziune,

Prelucrari digitale de imagini,

Sisteme avansate de codare si compresie multimedia,

Metode si sisteme de analiza si interpretare a imaginilor,

Tehnici moderne de proiectare si management a bazelor de date multimedia

logo_ctmed

Tel: +40-264-401309, +40-264-401317,

+40-264-401808, +40-264-202360

Fax:+40-264-401399

Prof.dr.ing. Aurel VLAICU

Aurel.Vlaicu@com.utcluj.ro

Prof.dr.ing. Radu ARSINTE

Radu.Arsinte@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Mihaela GORDAN

Mihaela.Gordan@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Bogdan ORZA

Bogdan.Orza@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Camelia FLOREA

Camelia.Florea@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Serban MEZA

Serban.Meza@com.utcluj.ro

As.drd.ing. Aurelia CIUPE

Aurelia.Ciupe@com.utcluj.ro

Drd.ing. Sergiu POPESCU

 

Drd.ing. Roxana MOLDOVAN

 

Drd.ing. Bogdan PETROVAN

 

Drd.ing. Carmen HOLBURA

 

Drd.ing. Teodor SUMALAN

 

Colectiv

Sisteme de comutatie si rutare,

Retele de calculatoare,

Protocoale pentru Internet,

Comunicatii unificate in Internet,

Proiectarea avansata a retelelor de calculatoare,

Calitatea serviciilor in NGN

logo_UCLabs

Tel: +40-264-401264, +40-264-401277,

+40-264-401816, +40-264-401914,

Fax:+40-264-401916

Prof.dr.ing. Virgil DOBROTA

Virgil.Dobrota@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Daniel ZINCA

Daniel.Zinca@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Tudor Mihai BLAGA

Tudor.Blaga@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Andrei Bogdan RUS

Bogdan.Rus@com.utcluj.ro

Drd.ing. Iustin IVANCIU

Iustin.Ivanciu@com.utcluj.ro

Drd.ing. Andrei HOSU

Andrei.Hosu@com.utcluj.ro

Drd. Eduard LUCHIAN

Eduard.Luchian@com.utcluj.ro

Ing.Gabriel LAZAR

Gabriel.Lazar@com.utcluj.ro

 

Colectiv

Microunde,

Radiocomunicatii,

Radiocomunicatii celulare,

Sisteme wireless,

Proiectarea retelelor radio

 

CWL_logo_2.png

Tel: +40-264-401403, +40-264-401404,

+40-264-401815, +40-264-202384,

Fax:+40-264-592081

 

Prof.dr.ing. Tudor PALADE

Tudor.Palade@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Emanuel PUSCHITA

Emanuel.Puschita@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Florica Ancuta BARA

Ancuta.Moldovan@com.utcluj.ro

As.drd.ing. Andra PASTRAV

Andra.Pastrav@com.utcluj.ro

Drd.ing. Ioan DOMUTA

 

Drd.ing. Ovidiu RATIU

 

Drd.ing. Ilie MANIU

 

Drd.ing. Adrian BORLEA

 

Drd. Dan ANGHELUTA

 

Drd.ing. Vasile TRIF

 

 

Colectiv

Programarea calculatoarelor -Limbaje,

Programarea calculatoarelor -Algoritmi,

Software in electronica si telecomunicatii,

Elemente software avansate,

Baze de date distribuite

 

 

Tel: +40-264-401810, +40-264-401567,

+40-264-401278

Fax:+40-264-591689

Prof.dr.ing. Mircea VAIDA

Mircea.Vaida@com.utcluj.ro

Prof.dr.ing. Petre POP

Petre.Pop@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Cosmin STRILETCHI

Cosmin.Striletchi@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Ligia CHIOREAN

Chiorean.Ligia@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Kuderna-Iulian BENTA

Iulian.Benta@com.utcluj.ro

Drd.ing. Laszlo LEFKOVITS

 

Drd.ing. Adrian MANIU

 

Drd.ing. Ligiu UIOREAN

 

Drd.ing. Sinica ALBOAIE

 

Drd.ing. Alin RUS

 

Colectiv

Tehnici de modulatii,

Telefonie,

Transmisii de date,

Bazele transmisiilor de date cu debit binar ridicat,

Sisteme de transmisie de larga acoperire eficiente spectral si in putere

Logo_DTL

Tel: +40-264-401806, +40-264-401906

+40-264-401925

Fax:+40-264-401906

 

Prof.dr.ing. Vasile BOTA

Vasile.Bota@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Zsolt POLGAR

Zsolt.Polgar@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Mihaly VARGA

Mihaly.Varga@com.utcluj.ro

As.dr.ing. Zsuzsanna KISS

Zsuzsanna.Kiss@com.utcluj.ro

 

 

Colectiv

Sisteme cu microprocesoare,

Procesoare de semnal,

Analiza, sinteza si recunoasterea vorbitorului

 

 

 

Tel: +40-264-401266, +40-264-401568,

+40-264-401571, +40-264-202383, +40-264-401409, +40-264-401812

Fax:+40-264-591689

Prof.dr.ing. Eugen LUPU

Eugen.Lupu@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Simina EMERICH

Simina.Emerich@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Anca APATEAN

Anca.Apatean@com.utcluj.ro

Sl.dr.ing. Ovidiu BUZA

Ovidiu.Buza@com.utcluj.ro

 

Colectiv

Microprocesoare,

Prelucrarea semnalului vocal,

Tehnici de compresie a semnalului vocal

 

Tel: +40-264-401807, +40-264-202350, +40-264-202352

Fax:+40-264-591689

Prof.dr.ing. Mircea GIURGIU

Mircea.Giurgiu@com.utcluj.ro

Dr.ing. Adriana STAN

Adriana.Stan@com.utcluj.ro

Drd.ing. Valeriu RACHITA

 

Colectiv

Microunde, Comunicatii mobile

Antene pentru microunde,

Comunicatii cognitive,

Retele neuronale in telecomunicatii

 

logo_ASL

 

Tel: +40-264-401241, +40-264-401913

Fax:+40-264-401913

Conf.dr.ing. Marcel CREMENE

Marcel.Cremene@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Nicolae CRISAN

Nicolae.Crisan@com.utcluj.ro

Conf.dr.ing. Ligia CREMENE

Ligia.Cremene@com.utcluj.ro

 

Ultima actualizare: 23 octombrie 2015

Copyright 2002-2015 by Communications Department